لطفاً در صورت مشاهده هرگونه تبليغات در قسمت فوق ، بر روی آن کليک نفرماييد

وب سايت در حال بارگذاری است ، لطفاً چند لحظه صبر بفرماييد!

   به وب سايت شخصی فريد اسماعيلی خوش آمديد

   (وب سايت شرکت راه و ساختمانی مقياس زنجان)

   (وب سايت علوم مختلف نقشه برداری)

  >>صفحه اصلی

>> مشاهده دست نوشته های من در وبلاگم

 

بخش اخبار این سايت به صورت اتوماتيک هر روز بروز رسانی می گردد.

داوطلبان ورود به رشته مهندسی نقشه برداری  باید در ریاضیات (هندسه، مثلثات) و فیزیك دوره دبیرستان قوی بوده علاقه‌مندی و آمادگی جسمی (برای كارهای صحرایی و ...) لازم را دارا باشند. بعضی دروس تخصصی این رشته عبارتند از : راه سازی، تئوری خطاها، تعديل و سرشکنی، نقشه‌برداری زمينی، نقشه برداری مسير، ژئودزی (جهت تعیین شكل زمین)، فتوگرامتری، كارتوگرافی، هیدروگرافی (نقشه‌برداری از بستر دریا) ، کاداستر، سنجش از دور، GIS، GPS، ژئودزی فیزیکی، زمین شناسی، نجوم ژئودتیک، شهر سازی، پروژه و كارآموزی میباشند. بعضی تواناییهای فارغ‌التصیلان این رشته عبارتند از:
مدیریت گروههای اجرایی در عملیات نقشه‌برداری ، طرح و برنامه‌های سیستم نقشه، محاسبات و برنامه‌ریزی در زمینه‌های مختلف فنی نقشه‌برداری، برنامه ریزی و اجرای سیستم های اطلاعات جغرافیایی، تهیه نقشه از عکس های هوایی و ماهواره ای، تهیه نقشه از بستر دریا ها و رودخانه ها، تهیه و پیاده سازی نقشه پروژه های زیر زمینی، طراحی و پیاده سازی نقشه های شهری، طراحی و پیاده سازی نقشه های کاداستر، تدریس و آموزش در دوره های مختلف و ...
امكان ادامه تحصیل در این رشته تا حد دکتری در كشور موجود است. سازمان نقشه‌برداری سازمان برنامه و بودجه ، وزارت راه و ترابری ،‌ وزارت نفت ، سازمان آب ، سازمان بنادر و كشتیرانی،‌ اداره جغرافیایی ارتش و سپاه و بخش خصوصی و ... از جمله محلهای جذب فارغ‌التحصیلان این رشته است. زیربنای كلیه كارهای عمرانی نقشه برداری است و با توجه به لزوم انجام دادن كارهای عمرانی، فارغ‌التحصیلان آن سریعا جذب بازار كار می‌شوند. داوطلبان باید به سختی كار در بیابان و كوهستان و شرایط سخت نقشه‌برداری توجه داشته باشند.